Rodinné bývanie v Šamoríne, časť Kráľovianky.

Pohľad na celý areál

Dom s 3 bytmi

Dvojdom 1 a 2

Samotný projekt zahŕňa 15 bytových domov, 12 garáží, inžinierske siete(voda, kanalizácia a elektrická energia) a prístupovú komunikáciu od hlavnej cesty k jednotlivým bytovým domom a garážam.

Celkovo je  postavených 57 bytových jednotiek,ku každeému bytu sú v cene 2 parkovacie miesta.

Nezabudlo sa ani na tých najmenších, na voľnom zelenom priestranstve je vybudovane detské ihrisko.

 

Popis areálu

 

Celý areál sa skladá z dvojdomov, z rodinných domov s tromi bytovými jednotkami, z garáží a z príjazdovej cesty od hlavnej až po jednotlivé domy a garáže. Okolo celého areálu je vytvorené oplotenie zodpovedajúcemu charakteru okolia. Výška oplotenia je 2 m a jeho súčasťou je z čelnej strany posuvná brána pre automobily.

 

Popis dvojdomu 1 a 2

 

Rodinný dvojdom je riešený ako samostatne stojaci objekt. Ide o dvojpodlažný rodinný dvojdom, bez podpivničenia s valbovou strechou. V rodinnom dvojdome sú dva byty so samostatným vstupom. Byty sú trojizbové s príslušenstvom. K bytu na prízemí prislúcha záhradka a dve parkovacie miesta. K bytu na poschodí patrí loggia a dve parkovacie miesta pred dvojdomom. Architektonicky je objekt riešený v modernom štýle.

Počet stavieb: 12, Počet dvojdomov: 24, Počet bytov: 48

 

Popis domu s 3 bytmi

 

Rodinný dom s 3 bytmi je riešený ako samostatne stojaci objekt. Ide o dvojpodlažný rodinný dom, bez podpivničenia s plochou strechou. Objekt zahŕňa tri samostatné bytové jednotky so sociálnym zázemím a spoločnou chodbu so schodiskom. Na prízemí sú dva trojizbové byty s výstupom do vlastnej záhradky. Poschodie tvorí štvorizbový byt s terasou. Ku každému bytu prislúchajú dve parkovacie miesta.

Počet stavieb: 3, počet bytov: 9

 

Popis garáží

 

Garáže sú panelové, prefabrikované. Pôdorys garáže je obdĺžnikového tvaru s rozmerom 3,700x6,000m so zastavanou plochou 22,2m². Garáže sú umiestnené v štyroch radách po troch kusoch a sú napojené na elektrickú sieť.

Počet stavieb: 4, počet garáží: 12